بهترین مکان های دیدنی غرب تهران کجاست؟

شاید در تعطیلات به سر می برید و می خواهید برای تفریح و خرید به جایی بروید اما جایی را نمی شناسید و یا  نمی خواهید به جای تکراری بروید. تهران شهر بزرگی است و جاهای دیدنی زیادی را دارد. از مکان های تارخی گرفته تا مراکز خرید و حتی طبعیت های بکر در تهران موجود هستند.  در این مقاله قصد داریم شما را با چند مکان دیدنی تهران آشنا کنیم پس تا انتها با ما همراه باشید…

دریاچه چیتگر (شهدای خلیج فارس)

این دریاچه واقع در غرب تهران است و همیشه مملو از گردشگران می باشد. دریاچه چیتگر مصنوعی می باشد اما وسعت زیادی دارد و در آن امکانات تفریحی گوناگونی فراهم شده است.

از جمله امکاناتی که در این مکان دیدنی قرار دارد می توان به شهربازی، انواع قایق، پیست دوچرخه و کافه و رستوران اشاره نمود. این مکان یکی از معروف ترین مکان های دیدنی در تهران است و طرفداران زیادی را دارد. همچنین در قسمت بالای دریاچه، پارک جنگلی چیتگر قرار دارد که پکیج کاملی از مکان تفریحی را تشکیل می دهد.

بوستان نهج البلاغه

بوستان نهج البلاغه وسعت زیادی دارد و بیشتر مناسب پیاده روی و ورزش  کردن است. همچنین پیست دوچرخه نیز در این بوستان وجود دارد و شما می توانید دوچرخه هم کرایه کنید. از وسط این بوستان رود آب عبور می کند و جلوه زیبایی را برای محیط ایجاد کرده است. وجود آلونک های متعدد در اطراف بوستان این مکان را برای دورهمی های خانوادگی مناسب کرده است و می توان از آب و هوای خوب بوستان در کنار خانواده لذت برد.

بوستان نهج البلاغه واقع در منطقه دو تهران و در بین بزرگراه‌های آیت الله هاشمی رفسنجانی (نیایش)، همت و یادگار امام (ره) قرار دارد.

بازار نقش اندیشه

این بازار واقع در اندیشه شهریار (غرب تهران و جنوب کرج)  می باشد. معماری این مجموعه شباهت خیلی زیادی به بازار نقش جهان اصفهان دارد و از معماری ایرانی – اسلامی در ساخت آن استفاده شده است. بازار نقش اندیشه (ایرانی اسلامی) انواع فروشگاه را در دل خود جای داده است و مشاغل خدماتی نیز ماننده آرایشگاه و… نیز در میان این فروشگاه ها به چشم می خورند.

این بازار بزرگ دارای سه طبقه و همچنین پارکینگ بزرگ رایگان برای مراجعین می باشد. وجود کافه ها و رستوران های متععد نیز این مکان را مناسب برای قرار های دوستانه و عاشقانه کرده است.

ویژگی خیلی خوب بازار نقش اندیشه معماری سنتی آن می باشد که باعث گردیده عکاسان زیادی این مکان را برای عکاسی انتخاب کنند و از فضای بسیار زیبای این مجموعه در عکس های خود استفاده کنند.

 

بازار نقش اندیشه کجاست؟

همان طور که گفتیم این بازار واقع در اندیشه شهریار است اما اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم نقش اندیشه واقع در بلوار آزادی فاز 4 اندیشه می باشد. در صورتی که وسیله نقلیه ندارید و از سمت تهران می خواهید به بازار بیایید می بایست در پایانه میدان آزادی تهران با اتوبوس یا تاکسی های اندیشه، به سمت اندیشه حرکت کنید و از پایانه اندیشه، تاکسی های داخلی شما را به بازار نقش اندیشه می رسانند. در صورتی که از کرج قصد عزیمت به نقش اندیشه را دارید هم می توانید با وسیله های نقلیه عمومی خود را به راحتی به فاز 4 اندیشه برسانید.

فروشگاه ها و خدمات موجود در بازار نقش اندیشه

همان طور که گفتیم تنوع کالا و خدمات در این بازار بسیار بالا است و شما می توانید تقریبا بیشتر فروشگاه ها را در این بازار مشاهده کنید. انواع مواد غذایی و خاروبار، لوازم خانگی، پوشاک، خیاطی، تلفن همراه، خدمات اینترنتی و گرافیکی، رستوران و کافه، لوازم صنعتی و… از جمله فروشگاه ها و خدمات این بازار می باشند. همچنین این بازار دارای مسجد نیز هست و در آن فعالیت های فرهنگی گونگونی انجام می گردد.

 

بازار نقش اندیشه قطب گردشگری در غرب تهران است و شما می توانید در کنار تفریح از خرید نیز لذت ببرید.

 

سخن پایانی

شهر جدید اندیشه اولین شهردر ایران است که با اصول شهرسازی ساخته شده است و در آن امکانات تفریحی زیادی پیش بینی گردیده است. بازار نقش اندیشه نیز یکی از مکان های دیدنی تهران می باشد که مانند نگینی در شهر جدید اندیشه می درخشد وروزانه پذیرای مراجعه کنندگان زیادی می باشد. این بازار گزینه بسیار مناسبی برای تفریح، خرید، و عکس برداری در فضاهای سنتی می باشد و شما می توانید در طول شبانه روز از امکانات این بازار استفاده کنید.

9 اسفند 1400 12:18 ب.ظ